Covid-19 pandeemia levik on põhjustanud laastamistööd kõikjal meie ümber. Ettevõtted ja elu üldiselt on palju kannatanud ja tundub, et oleme ikka veel tunnelis lootusega varsti valgust näha. Erinevad ettevõtted on aetud oma piiridesse ning nad on sunnitud end uuesti strateegiat tegema ja uuesti leiutama. Innovatsioonist on saanud nende ellujäämise võti.

Kuigi uue ajastu ettevõtetel oli juba digitaalselt aktiivsete tegevuste eelis, kasvas nende sõltuvus digitaalsest turundusest veelgi. Teisest küljest leidsid ettevõtted, mis toetusid rohkem tavapärastele turundusvormidele, nagu isiklikud üritused, messid ja näitused jne, ootamatult probleemsetest vetest. Seetõttu on ettevõtetel olnud tungiv vajadus digitaalse ümberkujundamise suunas, et püsida konkurentsis ja vältida väljasuremist.

Siin mainime 5 põhjust, miks ettevõtted peaksid digitaalse turunduse kõige varem omaks võtma.

Nähtavus ja konkurentsieelis: Interneti üha suureneva leviku tõttu on üha tavalisem, et inimesed lähevad veebi, et alustada toodete ja teenuste otsimist. Tavaliselt avastavad nad teie tooteid ja teenuseid e-kirjade, otsingumootorite, sotsiaalmeedia kanalite ja veebisaitide jne kaudu. Mida rohkem teid võrgus leitakse, seda rohkem ärivõimalusi see võib luua. Pole ime, digitaalselt vilunud ettevõtted teevad rohkem äri. Seega võib digitaalse turundusse investeerimine anda teile selle konkurentsieelise.
Toimivuse analüüs ja strateegiate koostamine vastavalt sellele: Kui olete alustanud digitaalse turunduse strateegiate juurutamist, saate jälgida oma kampaaniate toimivust analüüsivahenditega, nagu Google Analytics, Facebook Analytics ja Instagram Insights jne. Näiteks Google Analytics aitab teil jälgige peamisi mõõdikuid, nagu külastajate arv, põrkemäärad ja veebisaidi erinevatel lehtedel veedetud aeg. See aitab teil koguda teavet selle kohta, mis töötab ja mis mitte. Lisaks saate nende teadmiste põhjal oma tulevikustrateegiaid välja töötada.
Turunduseelarve optimeerimine: eelmine aasta oli turismi-, hotellindus-, ürituste- ja reisimisettevõtete jaoks õudusunenägu. Isegi teised ettevõtted, mis toetusid suuresti traditsioonilistele turundusvormidele, said lukustuspiirangute tõttu palju kannatada. Siiski on olnud piisavalt lugusid sellest, kuidas digile üleminek aitas neil uues normaalsuses pinnal püsida. Kuigi turunduseelarved said löögi, olid mõned ettevõtted piisavalt targad, et suunata olemasolevad ümber digitaalse turunduse poole. Sellest sai paljudele neist silmad lahti, kuna nad leidsid uusi võimalusi plii genereerimiseks. See on andnud ettevõtetele visiooni optimeerida oma turunduseelarvet nii, et nad saaksid kõige paremini ära kasutada nii tavapäraseid turundusvorme kui ka digitaalset turundust.

Töötajate mõjuvõimu suurendamine. Üha enam ettevõtteid võtab kasutusele integreeritud turundusstrateegia, tunnevad töötajad end volitatud, sest digitaalsed tööriistad võimaldavad neil oma tööd kiiremini ja läbipaistvamalt täita. Kuna tegemist on pidevalt areneva valdkonnaga, on selle töö põhiaspektiks õppimine ja areng. Kõik need aitavad kaasa uuenduslikele äritavadele, mis võimaldavad töötajatel teha teadlikke otsuseid kiiremini.

Suurenenud tulu: teie käsutuses oleva mitme digitaalse turunduskanali ja nende tõhusa kasutamisega saate oma organisatsiooni tulusid kiiremini suurendada. 81,7% Grini läbiviidud uuringus vastanutest nõustus, et digitaalne turundus suurendas nende finantstulemusi. Selle põhjuseks on andmepõhine turundusmudel, millel on uuenduslikud kontseptsioonid ja strateegiad, mis aitavad organisatsioonidel jõuda uutele turgudele, säilitades samal ajal olemasolevate turgude huvi.
Kuigi digitaalse turunduse strateegiate kasutuselevõtt muutus sel pandeemiaajastul omamoodi hädaabipilliks, on piisavalt põhjust arvata, et need jäävad ka edaspidi organisatsioonide turundusstrateegiate lahutamatuks osaks, kui asjad normaliseeruvad. Lisaks oleksid nad rohkem valmis selliste juhtumitega tulevikus toime tulema.

A