Üks suurepäraseid viise oma klientidega ühenduse loomiseks ja suhtlemiseks on sotsiaalmeedia saitide, nagu Facebook, Twitter ja Pinterest, kasutamine. Inimesed aga väidavad, et meiliturundus ei ole sotsiaalmeedia edu tõttu enam tõhus ja asjakohane.

Lõpetage nende kuulamine, sest need on lihtsalt väärarusaamad. Meiliturundus on endiselt elus ja toimib hästi kui üks tõhusamaid ja võimsamaid võtteid veebiturunduse ja klientidega ühenduse pidamiseks.

E-posti turunduse määratlemine

Esiteks peate teadma, mis on meiliturundus, enne kui asute põhjuste poole, mis selgitavad, miks see äris nii kasulik on.

Kui inimene külastab teie veebisaiti ja mõtleb liituda teie meililistiga eesmärgiga hoida teiega e-posti teel ühendust, nimetatakse seda e-posti turunduseks. Selline meililist on üsna oluline, kui müüte teenust või toodet. Meiliturundus võimaldab teil luua klientide lojaalsust, teenida usaldust ja edendada bränditeadlikkust, julgustades samal ajal oma tellijaid sagedamini teie käest ostma.

Meiliturul on mitmeid eeliseid. Kuigi see on suurepärane turundustööriist, näib see kahjuks olevat halb maine mõne ettevõtte jaoks, kes ei saa sellest täielikult aru.

Mõned ettevõtted on seisukohal, et inimesed kaaluvad kohe võõralt meili leidmist ja kustutavad selle, mõeldes oma ettevõttele halvasti.

See võib teatud määral tõsi olla, peamiselt seetõttu, et ettevõtted pole oma nimekirja täiendamiseks aega võtnud. Sellegipoolest saab vastutustundliku turundusega e-turunduse kampaania teie ettevõtte jaoks erakordselt hästi tööle panna.

Meiliturundus sotsiaalmeediaturunduse vastu

Nagu varem selgitatud, on sotsiaalmeedia saidid, nagu Facebook ja Twitter, suurepärased viisid nii olemasolevate kui ka potentsiaalsete klientidega ühenduse loomiseks. Need on ideaalsed platvormid suusõnaliseks reklaamimiseks, luues tugeva sideme oma praeguse vaatajaskonnaga ja asetades end uue vaatajaskonna ette.

Mõlemad tööriistad on teie ettevõtte jaoks vajalikud. Siiski ei saa te kontrollida, kes teie värskendusi näevad või millal neid nähakse.

Peale selle ei saa te neid ühendusi täielikult kontrollida, kuna sotsiaalmeedia saidid, nagu Twitter ja Facebook, teevad pidevalt muudatusi, teavitamata sellest, kuidas need võivad mõjutada teie jälgijatega ühenduse loomist.

Sotsiaalmeedia saidid ei anna teile võimalust inimestega ükshaaval ühendust luua, kuna saate ühenduse luua e-kirjade kaudu. E-posti turundust kasutades saate oma reklaamikampaaniaid täpselt häälestada, moodustades samal ajal nimekirja inimestest, kes näitavad üles tõelist huvi teie pakutava vastu.

Näiteks Twitteri puhul konkureerib teie sõnum sadade või isegi tuhandete teiste säutsudega ettevõtetelt, kes reklaamivad teie omaga sarnaseid tooteid või teenuseid. Sama kehtib ka Facebookis.

Isegi kui teil on tohutult palju fänne, jälgivad nad kindlasti ka teisi lehti, mis vähendab teie sõnumi mõju. Sama kehtib ka e-kirjade kohta, kuid isikupärastatud meili saatmisega võite võita nende tähelepanu, kuna nad tegelikult teie meili avavad ja loevad. Sotsiaalvõrgustikes esinevad segajad, sealhulgas hiljutised olekuvärskendused, vestlusvalikud ja uued fotod, ei ole meiliturunduses.

Sel põhjusel on oluline, et pingutaksite ja muudaksite oma jälgijad võimalikult kiiresti oma meiliturunduse nimekirjaks. Kui see on tehtud, on teil täielik kontroll ja volitused, kuna need on TEIE kontaktide loendis. Kaotate need ainult siis, kui nad otsustavad teie meililoendi tellimusest loobuda.

Kuidas saate panna oma suhtlusvõrgustiku jälgijad oma loendit tellima?

See pole sugugi raske. Peate neile lihtsalt esitama teiega liitumise põhjuse. Näiteks on hea mõte pakkuda neile midagi, mille puhul nad ei tahaks oma e-posti aadressi anda.

Võite pakkuda juhendit, eripakkumist või vastust konkreetsele probleemile või probleemile, mis teie vaatajaskonda vaevab, eksklusiivset teavet või eritüüpi vautšereid või allahindlusi, eriti kõigile oma e-posti tellijatele.

Peate valima midagi, mis pole mitte ainult teie e-posti tellijate jaoks tõeline väärtus, vaid pakub huvi ka teie sihtrühmale.

Sellistest toimingutest ei piisa, et hoida teie meililisti aktiivsena ja huvitatud. Nende väärtuslike sidemete kaotamise vältimiseks peate mõtlema, kuidas saate pidevalt edastada teavet, mis aitab neil jääda seotuks ja veenda neid teie saadetud meili avama.