Kuna Internet on üle ujutatud pürgivatest kodus tegutsevatest veebiettevõtjatest ja turundajatest, saavad veebitarbijad pidevalt e-kirju, mis reklaamivad nende kaubamärke ja tooteid. Tänapäeval laekub meilikasti palju rämpsposti, nagu vanasti, kui postkastid väljaspool kodusid olid täis rämpsposti.

Kui turundajad soovivad oma turundustegevusest paremaid tulemusi, peavad nad kasutama paremaid turundusmeetodeid, kuigi nende turundusstrateegiad võivad olla mitmekülgsed ja võimsad. Parimaid meiliturunduse strateegiaid kasutades on võimalik nautida kõrgemat investeeringutasuvust (ROI), kuid ilma korraliku turunduseetikata võivad isegi parimad turundusstrateegiad ja kampaaniad nurjuda.

Tõhus meiliturundus

Meiliturundus on osutunud väga tõhusaks veebiturunduse strateegiaks veebipõhise äritegevuse jaoks. See on tingitud asjaolust, et paljudel tarbijatel on e-kirjad ja arenenud tehnoloogilised seadmed, nagu nutitelefonid ja WiFi-ühendusega mobiilseadmed. Need komponendid on piisavad meilide saatmiseks ja vastuvõtmiseks igal ajal kelleltki ja kuhu iganes.

Kaasaegsed meilitarbijad kontrollivad oma e-kirju paar korda päevas. See tarbijaharjumus tuleb kasuks ettevõtetele, kes manipuleerivad e-kirjadega, et jõuda oma sihitud nišiturgudele või kindlustada oma ettevõtte reklaamimisel laiemat vaatajaskonda. Tõhusad meilid juhiksid tarbijaid potentsiaalsete müügivihjetena ettevõtte juurde, kus tugevate suhete loomine võib potentsiaalsed müügivihjed klientideks muuta.

Ka meiliturundus on odav ja kiire. Tänapäeva arenenud tehnoloogiad vähendavad e-kirjade saatmise kulusid võrreldes aeglase posti ja muude traditsiooniliste turundusstrateegiatega. See on suurepärane turundustööriist uutele madala eelarvega ettevõtetele. Orgaanilist ja tasuta veebiliiklust saaks kasutada õige juurutamise kaudu, kuigi ka tasulist liiklust saaks kiiresti hankida soovitud äriturundustegevuseks.

Vale e-turunduse manipuleerimise viis võib aga turundajale tagasilööki anda, kui veebitarbijad muutuvad tüütuks ja kaubamärgi või ettevõtte vastu. See võib juhtuda rämpspostiga e-kirjadega, mis võtavad hõivatud tarbijate aja ja postkasti ruumi. Brändile ja ettevõttele võib jääda halb mulje, mis turundajale head ei ennusta. Seetõttu on oluline, et turundaja või ettevõtja järgiks meiliturundusega tegelemisel head turunduseetikat, et kliente võita.

Loapõhine meiliturundus

Turundajad, kes mõtlevad täna oma kaubamärgi ja äritoodete reklaamimiseks meiliturundusega tegelemisest, peaksid kaaluma loapõhise e-turunduse rakendamist. See on eetiline lähenemine meiliturundusele, mille puhul turundajad taotlevad luba potentsiaalsetele potentsiaalsetele müügivihjetele nende klientide andmebaasi või meililoendisse lisamiseks.

Sellist e-turunduse lähenemisviisi tuntakse ka opt-in-turundusena, mille käigus e-kirjade saajatele antakse võimalus öelda “jah” e-kirjade kaudu äriuudiste saamisele. Tarbijate loa tagamine hõlbustab turundajal asjakohaste turundusteabe e-kirjade saatmist, ilma et peaks muretsema adressaadi häirimise pärast.

Kui tuvastatud äriväljavaadetelt luba on saadud, võiks kavandada paremaid turunduskampaaniaid, et suurendada võimalusi sundida potentsiaalseid müügivihjeid ostma ja muutuma ärikliendiks. Kui ärivihje osaleb ettevõtte meililoendis, nõuab turundaja vähem jõupingutusi ja aega parimate reklaammaterjalide väljatöötamiseks, et tarbijale sellest kasu saada.

See turunduse vorm aitab edendada ettevõtte lõpptulemust, kuna tugevate kliendisuhete loomisel võib leida rohkem kvaliteetaega, et tekitada kahe osapoole vahel usaldust, austust ja usaldust. Tarbijate vajaduste paremaks mõistmiseks oleks turundajal lihtsam hankida potentsiaalsete müügivihjete eest täpsemat teavet veebiküsitluste kaudu erinevates e-kirjades.

Õige lähenemisviis loapõhisele meiliturundusele, mille turundaja peab omaks võtma, on veebipõhise liitumisvormi esitamine meili teel või ettevõtte veebisaidil, kus potentsiaalsed müügivihjed näitavad oma nõusolekut saada brändi või ettevõtte kohta täiendavaid värskendusi või uudiseid. see konkreetne turundaja.

See lähenemisviis kinnitab potentsiaalse müügivihje huvi ja kalduvust kaubamärgi ja ettevõtte vastu, et anda turundajale võimalus saata potentsiaalsetele müügivihjetele asjakohaseid e-kirju. Kui neile potentsiaalsetele müügivihjetele saadetakse asjakohane ärimeil, on võimalik nendel potentsiaalsetel müügivihjetel leida soodsaid ja lisaväärtusega tooteid või teenuseid, mida nad saaksid turundaja kaudu tellida või osta. Turundaja saaks paremaid tulemusi nende potentsiaalsete potentsiaalsete müügivihjete käivitatud müügi põhjal, kes on nüüd brändi või ettevõtte poole kaldu.