Kas plaanite printerit osta? Õige valimine pole lihtne, kuna saadaval on mitut tüüpi printereid, millel on erinevad spetsifikatsioonid, sõltuvalt erinevatest printimisvajadustest. Selles artiklis käsitletakse erinevaid tehnilisi aspekte ja muid tegureid, mida printeri ostmisel arvesse võtta.
Hinnake oma printimisvajadusi: igal organisatsioonil on printimiseks erinevad vajadused. Enne printeri ostmist tuleks analüüsida oma vajadusi ja vastata mõnele küsimusele – Kas printerit on vaja ainult teksti printimiseks, graafika printimiseks või mõlemaks? Kas soovite printida dokumente suures või väikeses mahus? Mis on prioriteet – kvaliteet või kvantiteet? Kas vajate printerit, mida jagab töörühm või vajate kodukasutajatele? Kas vajate värviprinterit või mustvalget printerit? Mis on teie eelarve? Kui olete nende vajadustega hästi kursis, peate naabruses uuendama printeri tehnilisi aspekte.
Printeritüübid: turg on täis erinevat tüüpi vöötkoodiprintereid, nagu printerid, skannerid ja Med-matrix printerid, etiketiprinterid, laserprinterid ja tindiprinterid. Viimane ettevõte on multifunktsionaalne printer. Tekstidokumentide printimiseks sobivad tindiprinterid ja maatriksprinterid. Graafika ja piltide printimiseks on värvilised laserprinterid parim valik. Suure hulga dokumentide printimine, mis mõjutavad otseselt printimise kiirust ja maksumust. Jällegi, kui teil on vaja printida suuri koguseid, kuid kvaliteet pole probleem – näiteks jaekauplused, mis vajavad raha märkmete printimiseks jne -, on maatriksprinterid parim valik. Kui aga otsite, on laserprinterite kvaliteet piisav. Multifunktsionaalsed printerid või kõik-ühes printerid saavad ka printida, skannida ja faksida. Need on väga odavad ja sobivad igasse kontorisse
Eraldusvõime: printimise kvaliteet ja selgus sõltuvad printeri eraldusvõimest. Ülemine dpi (dots per inch) parima prindikvaliteedi tagamiseks. Mustvalge laserprinter, mille eraldusvõime on tavaliselt 600 x 600 dpi kuni 1200 x 1200 dpi, samas kui värviprinteril on madal eraldusvõime vahemik 1200 x 600 dpi kuni 2400 x 1200 dpi. Tipptasemel laserprinterid, mis tagavad teile parima eraldusvõime, on vahemikus 2400 × 1200 dpi kuni 2400 × 2400 dpi. Kui teie töö nõuab professionaalset üliheledat ja selget teksti ja graafika printimist, peaksite valima kõrge eraldusvõimega printeri.
Kiirus: printeri kiirust mõõdetakse prinditud lehekülgede arvuga minutis (ppm). Tindi- ja laserprinteritel on kolm kvaliteeditaset, st projekti seaded, tavaline ja parim. Printimiskiirus väheneb koos kvaliteeditaseme tõusuga. Mõistliku hinnaga tindiprinteri kiirus on musta teksti puhul umbes 28 lk/min ja värvilise graafika puhul umbes 20 lk/min. Teise poole tüüpilise värvilise laserprinteri kiirus on musta teksti puhul 6–20 lk/min ja värvilise graafika puhul 12 lk/min.
Paberi käsitsemine: üldiselt on kõigil printeritel võimalus printida standardsele paberile, mille suurus on Letter ja Legal.
Enamikul printeritel on paberi käsitsemiseks isiklikud sisend- ja väljundpaberisalved. Tindiprinterite paberikäsitlusvõime on madalam kui laserprinteritel. Tindiprinterite ostmine, laadides paberisalve sagedamini kui laserprinteri puhul. Tipptasemel printeritel on parem paberikäsitsemine ning saadaval on mõlemale poolele printimise ja ka tabloid-formaadis paberile printimise võimalus. Kui teie printimisvajadus on keskmisest suurem, ostke suure paberikäsitsemisvõimsusega printerid ja veenduge, et printer peaks printima ilma lehte painutamata või voltimata.
Aruanne: Suure mahutavusega mälu aitab suurendada printeri kiirust ja on väga kasulik graafika printimise vajadustele. Kui plaanite oma printerit suure mälumahuga printeri vastu vahetada, vaadake üle oma praegune printer mälu laiendamise osas. Mõnel printeril on võimalus mälu täiendada. Soovitav on osta kõik ühes suure mälumahu ja suurema funktsionaalsusega printeris.
Ühenduvus ja ühilduvus: ostke teie süsteemiga ühilduv printer.
Samuti kontrollige, kas printeril on teie võrguga ühilduv tarkvara, kui kavatsete printerit töökorras installida. Ostke printereid, millel on USB-port, et neid oleks lihtne ühendada. USB 2.0 ühenduvus võimaldab kiiremini kui USB 1.1 port. Võrguprintimise vajaduste rahuldamiseks on vaja Etherneti porti.
Hindade võrdlemine: enne printeri ostmist vaadake hindu üle ja võrrelge neid. Arvutage välja brutokulu, mis sisaldab printeri maksumust, pakkimiskulusid ja saatmiskulusid. Sageli lisavad edasimüüjad pärast tellimuse esitamist printeri maksumusele varjatud tasud. Enne lõpliku lepingu sõlmimist võrrelge kulusid teiste müüjatega. Et rahuldada nende printimisvajadusi eelarve piires, ostke multifunktsionaalne printer, mis vastab nende vajadustele skanneri, faksi ja printeri järele.